Historia budynku szkoły

   Budynek aktualnego ZSME w Bytomiu wybudowano w roku 1929. Była to najnowocześniejsza wtedy szkoła w Niemczech o nazwie Staatliche Baugewerkschule (Państwowa Szkoła Rzemiosł Budowlanych). W założeniu miał powstać kompleks szkół – naprzeciw (na dzisiejszym Placu Hiolskiego) miał powstać budynek szkoły wyższej, zaprojektowany jako lustrzane odbicie dzisiejszego budynku ZSME. Zaistniało tylko jedno skrzydło – dziś część Muzeum Górnośląskiego.

ZAPRASZAMY DO NASZEJ SZKOŁY!
Patron ZSME
Lista Pracodawców
Partnerzy ZSME | Lista Pracodawców

Kontakt

Zespół Szkół Mechaniczno – Elektronicznych | 41-902 Bytom | pl. Jana III Sobieskiego 1
Dyrektor: dr Ireneusz Szpara
Wicedyrektor: mgr Grabowska Katarzyna
Kierownik: mgr inż. Aldona Hanke
Zastępca kierownika: mgr Arkadiusz Krawczyk
32 281 97 63
32 281 34 40
32 281 64 25 (fax)
zsme@zsmebytom.pl

Social Media

Skip to content