Srebrne Muszkiety 2023

W dniu 23.05.2023 na strzelnicy sportowej 50 m w Bieruniu odbyły się Wojewódzkie Zawody Strzeleckie „O Srebrne Muszkiety”.

Organizatorem zawodów było Kuratorium Oświaty w Katowicach, Ośrodek Zamiejscowego Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji w Katowicach, Zarząd Wojewódzki Ligi Obrony Kraju oraz Klub Strzelecki PIAST w Bieruniu Nowym.

W zawodach uczestniczyły 3- osobowe zespoły z całego Śląska. Zawodnicy strzelali z karabinu sportowego, 40strzałów z postawy leżąc, na odległość 50 metrów.

Uczniowie Zespół  Szkół Mechaniczno-Elektronicznych  w Bytomiu w składzie Bartosz Choroba,  Maciej Kopeć, Piotr Pić w kategorii chłopców zajęli  II miejsce i tytuł wice Mistrzów Śląska.Zawodników do zawodów przygotowała Monika Waligóra-Wylężek.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!