JUŻ 3 EDYCJE W PROGRAMIE “POZNAJ POLSKĘ”!

We wrześniu 2021 r. nasza szkoła po raz pierwszy przystąpiła do projektu „Poznaj Polskę”.

Przyznawane przez Ministra Edukacji i Nauki środki finansowe przeznaczane są na dofinansowanie wycieczek szkolnych. Ich celem ma być poznanie tradycji polskiej, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Wycieczka jest w 80 % refundowana przez ministerstwo, 20 % wynosi wkład własny uczniów. Ze środków pochodzących z dotacji finansowane są koszty przejazdu, bilety wstępu, usługi przewodników, zakwaterowanie, wyżywienie oraz ubezpieczenie.

Od trzech semestrów panie Anna Marzec i Beata Tumiłowicz-Dylong składają wnioski, które są pozytywnie opiniowane przez ministerstwo.

W trakcie I edycji uczniowie ZSME wyjechali do Kopalni Soli w Wieliczce i Muzeum Domu Jana Pawła II w Wadowicach. Podczas II edycji, w maju 2022 r., zwiedzili Wrocław. Młodzież miała okazję zobaczyć Muzeum Wody „Hydropolis”, Panoramę Racławicką i Stare Miasto. Obecnie cieszymy się z udziału w trzeciej odsłonie projektu. W listopadzie 2022 r. kolejne klasy technikum pojechały do „Hydropolis” i „Kolejkowa” we Wrocławiu oraz startowały w konkursie „Szukamy Wrocławskich Krasnali”.  Natomiast młodzież szkoły branżowej odwiedziła Muzeum Kawuloka w Istebnej i Muzeum Ustrońskie. Przed nami wisienka na torcie, czyli mikołajkowy wyjazd do Zakopanego. W dniach 8-9 grudnia 2022r., dzięki dofinansowaniu z programu „Poznaj Polskę”, uczniowie technikum będą gościć w zimowej stolicy Polski i Tatr. Planujemy zobaczyć Muzeum Karola Szymanowskiego w Willi Atma, Muzeum Stylu Zakopiańskiego Willę Kolibę, Dom do góry nogami, przejechać Wyciągiem Narciarskim Pod Skocznią Wielka Krokiew, wjechać na Gubałówkę i pospacerować po Krupówkach. Weźmiemy też udział w koncercie kolęd granym przez górali zakopiańskich, a wieczorem będziemy się hartować w Termach.

https://www.bytom.pl/dla-mieszkanca/gmina-bytom-otrzymala-dofinansowanie-w-ramach-przedsiewziecia-poznaj-polske

https://www.bytom.pl/dla-mieszkanca/przedsiewziecie-poznaj-polske-edycja-jesienna-2022-r

Dodaj komentarz