FUNDACJA “WOLNE MIEJSCE”

Fundacja Wolne Miejsce od wielu lat organizuje największe w Polsce Wigilie i Śniadania Wielkanocne dla Samotnych. Kolejne polskie miasta dołączają do Katowic w tej szlachetnej społecznej inicjatywie. Dołączcie i Wy! 🙂 
 
Impressum
Fundacja Wolne Miejsce to społeczność ludzi serca i czynu, którzy na co dzień w całej Polsce i poza jej granicami służą bliskością osobom samotnym i pomocą osobom potrzebującym.
Wszystko zaczęło się ponad 20 lat temu w mieszkaniu Mikołaja i Joli Rykowskich, kiedy pierwszy raz zaprosili samotnego sąsiada z bloku, by zasiadł na wolnym wigilijnym miejscu przy stole. Przez dalsze lata powiększali w swoim domu a potem z wolontariuszami wigilijne i wielkanocne stoły, które jeszcze przed pandemią, gościły w halach wielu polskich miast po kilka tysięcy samotnych osób.
Dzisiaj wraz z samorządami i liczącą ponad 3000 osób grupą wolontariuszy, wypełniają wolne miejsce w życiu samotnych, zamkniętych dziś przez pandemię osób, odwiedzając je z wigilijną kolacją w dwóch metropoliach (warszawskiej i górnośląsko-zagłębiowskiej) oraz m.in. w Olsztynie, Kołobrzegu, Ostrowie Wielkopolskim, Gostyniu.
Innym, przełomowym dla służby wobec osób samotnych jest projekt pierwszej w Polsce ogólnopolskiej sieci sklepów socjalnych “Spichlerz” połączonych z punktami kawowymi służącymi integracji i aktywizacji społecznej.
Takie dwie placówki działają już dzięki współpracy z miastem Katowice, jedna w Warszawie, a kolejne niebawem otworzą się w kooperatywie z samorządami w wielu innych miastach.
Choć pochodzimy z różnych środowisk i mamy różne przekonania, to łączy nas ta sama wrażliwość i chęć realnej odpowiedzi na potrzeby drugiego, często pomijanego przez system społeczny, człowieka.
Dołącz do naszej fundacyjnej rodziny. Daj się poznać od najlepszej strony Twoich talentów, które już w sobie masz lub dopiero odkryjesz!
Można nas wesprzeć poprzez:
– wolontariat,
– zbieranie produktów
– wpłaty na konto: 84 2490 0005 0000 4530 1546 3474
Dziękujemy! 

Kontakt

Zespół Szkół Mechaniczno – Elektronicznych | 41-902 Bytom | pl. Jana III Sobieskiego 1
32 281 97 63
32 281 34 40
32 281 64 25 (fax)
zsme@zsmebytom.pl

Social Media

Skip to content