Skip to content

Wycieczka najlepszych uczniów

Tradycją naszej Szkoły jest nagradzanie uczniów, którzy osiągnęli najlepsze średnie ocen rocznych. Tym razem nasi Mistrzowie zostali zaproszeni na wycieczkę do Cieszyna. Pogoda dopisała, humory również…

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Wzgórza Zamkowego i  Rotundy Świętego Mikołaja i Wacława w Cieszynie Jest to chyba najbardziej rozpoznawalny zabytek Cieszyna. Wizerunek Rotundy  znajduje się na rewersie banknotu 20-złotowego.

Wieża Piastowska to kolejny punkt obowiązkowy podczas zwiedzania Cieszyna. Jest to świetny punkt widokowy na miasto, a także na Beskid Śląsko-Morawski w Czechach. 

Oprócz Rotundy Świętego Mikołaja i Wieży Piastowskiej na Wzgórzu Zamkowym znajduje się jeszcze Wieża Ostatecznej Obrony oraz punkt widokowy. Są to pozostałości dawnych fortyfikacji.

Sercem miasta jest  Rynek, który powstał XV wieku, jednak w XVI średniowieczna zabudowa została zniszczona w pożarze. W centrum stoi charakterystyczna fontanna z figurą świętego Floriana.

Od Rynku skierowaliśmy się ulicą Głęboką i Sejmową w kierunku Studni Trzech Braci. Jest to zabytkowe miejsce istniejące od czasu średniowiecza. Według legendy studnia miała być miejscem spotkania trzech braci – Bolka, Leszka i Cieszka, którzy byli założycielami Cieszyna.

    Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.

    Skip to content