Skip to content

Wycieczka dla najlepszych uczniów mechanika/samochodówki

Wyróżniający się w roku szkolnym 2017/2018 uczniowie naszej szkoły zostali nagrodzeni wycieczką w góry ufundowaną przez Radę Rodziców mechanika/samochodówki.

13 września byliśmy w Beskidach. Wjechaliśmy kolejką krzesełkową na polanę Stokłosica. Tam sprawdzaliśmy swoje umiejętności prowadzenia pojazdów na torze wyposażonym w quasi-sankowe wózki. Stalowa rynna ma 710 metrów długości. W trakcie jazdy w dół trzeba było pokonać 9 nawrotów i kilka malutkich, za to odczuwalnie wpływających na wrażenia, zakrętów. Jak na uczniów samochodówki przystało, wszyscy sobie świetnie poradzili.

Następnie powędrowaliśmy na Czantorię Wielką, skąd z 29-metrowej wieży widokowej podziwialiśmy panoramę Ustronia oraz Beskidów. Ze szczytu Wielkiej Czantorii zeszliśmy do „Horskiej chaty Čantoryja”. Po odpoczynku i degustacji czeskich potraw przeszliśmy na Małą Czantorię, a stamtąd do Ustronia, gdzie czekał na nas nasz kierowca.

Wszyscy uczestnicy dziękują Radzie Rodziców za sfinansowanie wycieczki!

Opiekunowie: pani profesor M. Jendryka, pani profesor A. Kawka, pan profesor K. Heidenreich.

    Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.

    Skip to content