Skip to content

Udział ZSME w obchodach Światowego Dnia Turystyki

18-osobowa grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w Bytomskim Rajdzie Promienistym zorganizowanym w Bytomiu już po raz 12-ty. Okazją do jego organizacji był obchodzony 27 września Światowy Dzień Turystyki.

Uczestnicy wycieczki przeszli jedną z siedmiu tras zaproponowanych przez organizatora (Wydział Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego ), wiodącą śladami społeczności żydowskiej. Wycieczka rozpoczęła się na Placu Grunwaldzkim w miejscu dawnej synagogi, wiodła przez ul. Piekarską, gdzie znajduje się wciąż czynny cmentarz żydowski, a zakończyła na podwórku przy ul. Piastów Bytomskich  – w miejscu dawnego cmentarza. Kolejnym punktem rajdu był konkurs z nagrodami przeprowadzony przez panią przewodnik  bytomskiego oddziału PTTK i dotyczył wiedzy zdobytej podczas zwiedzania.

Laureaci konkursu otrzymali drobne upominki, a wszyscy uczestnicy – gorący posiłek przygotowany przez organizatora.

    Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.

    Skip to content