Skip to content

Święto Żołnierzy Wyklętych

Przedstawiciele samorządu uczniowskiego wraz z panem Grzegorzem Bazanem w dniu 1 marca wzięli udział w miejskich uroczystościach miejskich Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych.

Obchody rozpoczęły się mszą św. w intencji Żołnierzy Wyklętych w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Po mszy św na Rynku w oficjalnej ceremonii było uroczyste wciągnięcie flagi na maszt, apel pamięci oraz pokaz musztry paradnej w wykonaniu Orkiestry Wojskowej w Bytomiu. Na zakończenie obchodów w Bytomskim Centrum Kultury posłuchaliśmy okolicznościowego koncertu w wykonaniu historyczno-patriotycznego zespołu rockowego „Forteca”.

” W hołdzie Żołnierzom Wyklętym – bohaterom antykomunistycznego podziemia, którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, walcząc o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienia dążeń demokratycznych społeczeństwa polskiego, z bronią w ręku, jak i w inny sposób, przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu” – tak ustawa sejmowa z dnia 3 lutego 2011 roku określa obchodzony 1 marca Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

    Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.

    Skip to content