Skip to content

Setna rocznica powołania Wojciecha Korfantego na Polskiego Komisarza Plebiscytowego

20 lutego 2020 r. minęła setna rocznica powołania Wojciecha Korfantego na Polskiego Komisarza Plebiscytowego. Uroczyste obchody tego ważnego dla Górnego Śląska wydarzenia odbyły się w Bytomiu – mieście, w którym znajdowała się siedziba Polskiego Komisariatu Plebiscytowego i w którym zapadła decyzja o wybuchu III powstania śląskiego.

Uroczyste obchody mające na celu przypomnienie osoby i roli Wojciecha Korfantego w walce o przyłączenie Górnego Śląska do Polski, odbyły się 20 lutego 2020 r., na Rynku w Bytomiu, nieopodal miejsca, gdzie kiedyś mieścił się Hotel „Lomniz” – siedziba Polskiego Komisariatu Plebiscytowego.

Klasa 4ts reprezentowała naszą szkołę na tych uroczystościach. Odbyliśmy spacer po Bytomiu „Śladami Wojciecha Korfantego”, przybliżający ważne miejsca na mapie miasta związane z walką o przynależność regionu do państwa polskiego po zakończeniu I wojny światowej.

 

20200221_110027

    Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.

    Skip to content