Skip to content

Rajd 2 Bytomska Barbórka – Motorsport Bytom, 29 listopada

Plakat-Barborka2015

2 Bytomska Barbórka to kolejny rajd amatorski organizowany przez Motorsport Bytom.
Bytomska Barbórka to nie tylko słowo promujące imprezę kończącą sezon rajdowy. Dla miasta z tak bogata tradycją górniczą to uwieńczenie tego wspaniałego święta. Tak jest też w przypadku wspomnianego rajdu. Plakat od razu przyciąga wzrok. Piękne subaru impreza 555 to replika samochodu Krzysztofa Hołowczyca i Macieja Wisławskiego, którym zdobyli mistrzostwo Europy w 1997 roku. Na tle historycznego szybu Krystyna komponuje się wręcz idealnie. Samochód będzie pełnił rolę auta funkcyjnego podczas Barbórkowego szaleństwa. Warto nadmienić, że legendarne subaru jest własnością mieszkańca naszego miasta, Pana Przemka, który również jest pasjonatem sportów motorowych. Organizatorzy bardzo dziękują za udostępnienie tak wspaniałego samochodu.
Barbórkowy Rajd będzie odbywał się na terenach kompleksu sportowego Szombierki, gdzie zawodnicy będą mieli do pokonania 3 kilometrową próbę sportową, pokonywaną czterokrotnie. Próba będzie zarówno techniczna jak i szybka, co na pewno wzbudzi w nas pozytywne emocje, jak również dostarczy dawki adrenaliny. Skoro mowa o legendarnych samochodach organizatorzy na prośbę zawodników stworzyli klasę markową fiata 126p. Będziemy mogli oglądać kilka tych niepozornie wyglądających samochodów, które pozwolą wrócić starszym pasjonatom do lat młodości. Oprócz wspomnianej klasy jak zwykle przygotowane zostały: klasa RWD – czyli samochody z napędem na tył, CENTO – popularne fiaty seicento oraz cinquecento. Najmocniejsza to klasa 4, gdzie zobaczymy samochody o mocach rzędu 300 koni mechanicznych i więcej. Nowością będą wyniki online połączone z relacją live, a to wszystko dzięki firmie sport-timing. Impreza oczywiście jest pod honorowym patronatem Prezydenta Bytomia, który ufundował puchary dla zwycięzców.
Dla kibiców dostępna będzie wojskowa grochówka, oraz gorące napoje. Firma MTS Group przygotowała dla kibiców napoje energetyczne, które będzie można otrzymać podczas rajdu.
Moc nagród dla zawodników przygotowali nasi sponsorzy. Firma IRECO, lider na rynku w budowie klatek bezpieczeństwa ufundował dla zwycięzców klasyfikacji generalnej kupony zniżkowe o łącznej wartości 2000 zł. Kolejną firmą jest PENRITE, sponsor olejów silnikowych dla zwycięzców wszystkich klas. Wśród zawodników rozlosujemy kamerę sportową, oraz selfie-sticki firmy REDLEAF. S-kart tor kartingowy ufundował darmowe jazdy do wykorzystania na swoim torze.
Na godzinę 17 przewidziany jest pokaz driftu w wykonaniu ORIWOL AUTO SPORT, połączony z pokazem fajerwerków.
Jak widać, atrakcji nie zabraknie. Zapraszamy 29 listopada od godziny 11 do wspólnego rajdowego świętowania. Wstęp oczywiście darmowy!

Więcej informacji na naszym Facebook www.fb.com/MotorSportBytom oraz www.motorsport.bytom.pl

    Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.

    Skip to content