Skip to content

Pożegnanie profesora Janusza Nagla

„Umarłych wieczność dotąd trwa,

dokąd pamięcią im się płaci”

W. Szymborska

 

Z  głębokim smutkiem żegnamy naszego kolegę, barwnego człowieka i legendarnego pedagoga z charyzmą – Janusza Nagla, który odszedł od nas 8 grudnia 2020 roku.

Odeszła legenda samochodówki, a z nią skończyła się w pewna epoka w historii naszej szkoły. Janusz zarażał swoją pasją każdego, był nie tylko doskonałym teoretykiem, ale przede wszystkim praktykiem – wiedział o samochodach wszystko. Dzielił się swoją ogromną wiedzą w sposób nietuzinkowy, uczniowie ciągle pamiętają lekcje z Panem Profesorem. Oni zawsze wyczuwają, któremu nauczycielowi naprawdę na nich zależy – Januszowi zależało…

Zawsze zachowywał niezbędny w naszej pracy dystans i ogromne poczucie humoru, nigdy nie rezygnując z rzetelności. Długo można by wspominać związane z Nim anegdoty. Na swój sposób uczył, nie tylko swoich wychowanków, ale również nas – swoich kolegów, dystansu do siebie i świata.

Bez Ciebie już nigdy nie będzie tak samo…

„Coś się tu nie zaczyna
w swojej zwykłej porze.
Coś się tu nie odbywa
jak powinno.
Ktoś tutaj był i był,
a potem nagle zniknął
i uporczywie go nie ma.”

Wisława Szymborska

MJ

    Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.

    Skip to content