Skip to content

Okopy i wykopy. Bytomska archeologia w czasie wojny

Druga wojna światowa to czas zagłady i zniszczenia. Czy to możliwe zatem, że działania wojenne przyczyniły się do odkrycia nowych stanowisk archeologicznych? Odpowiedzi na te pytania usłyszeć będzie można na wykładzie „Okopy i wykopy. Bytomska archeologia w czasie II wojny światowej”, które odbędzie się w środę, 2 października o 17.00, w świetlicy muzealnej Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu.

Kim byli ówcześni bytomscy archeolodzy i jak potoczyły się ich losy? Co, i w jakich okolicznościach, zostało odkryte? Jaki wpływ miał przebieg wojny na charakter badań i na zbiory archeologiczne?

 Termin: 2 października 2013, godz. 17.00

Miejsce: świetlica, gmach główny

Prowadzą: Beata Badura i Ewelina Gabała

    Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.

    Skip to content