Skip to content

Nasi uczniowie w Portsmouth (GB)

17129_Logotypy_POKL_UE_kolor-1Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego

Poniżej zamieszczamy list zza kanału La Manche – mamy nadzieję, że często przez najbliższy miesiąc uda się takie informacje wrzucić na www – podziękowania dla p. Ewy Smok i życzenia powodzenia dla uczniów ZSME na praktyce zagranicznej!

 

Hello everybody we’re all safe and sound!
Po ekscytujacej acz dłużącej się nieco podróży oraz niedzielnej aklimatyzacji  uczniowie ZSME zabierają się do pracy. Odbyło się dzisiaj spotkanie z przedstawicielami organizacji nas przyjmującej Tellus Group. Stażysci napisali test z angielskiego sprawdzający ich kompetencje językowe, po czym wraz z przewodnikiem zwiedzalismy malowniczo położone Portsmouth.

Chłopcy świetnie odnaleźli się w nowej wyspiarskiej rzeczywistości, samodzielnie podróżują po mieście, sprawdzają swoją orientację i działają wspólnie. Większość z nich czeka jutro nie lada „przeprawa”, ponieważ swoje praktyki odbywają w Gosport, mieście położonym na wyspie, na którą trzeba popłynąć promem. Przez pierwsze dwa tygodnie opiekunka z ramienia organizacji będzie wizytowała wszystkie warsztaty, gdzie nasi uczniowie  będą pracować; obiecała, ze będę mogła pojechać z nią.

Rozmawiałam z angielskimi opiekunami chłopców, są mili i przyjaźnie nastawieni, chlopakom tez niczego nie brakuje, nikt nie narzeka. Jutro wieczorem gramy w kręgle i będzie English socializing.

Pozdrawiam wszystkich. Dołączam zdjęcia.

Ewa Smok

 

    Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.

    Skip to content