Skip to content

Mistrzostwa ZSME w szachach

24.10.2021.odbyły się mistrzostwa ZSME w szachach.

  Do rywalizacji przystąpiło 12 zawodników. 

1.Juraś Marcin                2T
2.Cierpich Oskar            2T
3.Karcz Kacper               2T
4.Kiszka Jakub               3TT
5.Woliszyn Oskar          3TT

6.Kopeć Maciej             3TT

7.Saganty Dawid          3TT

8.Szmid Maciej             3TT

9.Korzonek Bartosz      4t
10.Kosowski Artur        4t

11.Sosna Paweł            1TS2

12.Sosna Piotr            1TT

Mistrzem Szkoły został:              Cierpich Oskar       z klasy 2T

V-ce Mistrzem Szkoły został:    Saganty Dawid                     3TT

III  miejsce zdobył                            Kiszka Jakub                    3TT

IV miejsce zdobył:                       Woliszyn Oskar                    3TT
               Przebieg zawodów.Partie były rozgrywane z zegarem szachowym (15 min – 15 min )

 Zawody po rozlosowaniu rozpoczęły się w trzech grupach po 4 zawodników systemem     „ każdy z każdym”                 

Z grup do dalszej gry awansowały 2 pierwsze osoby.

Pierwszą grupę wygrał Cierpich Oskar z 2T, drugie miejsce Woliszyn Oskar z 3TT

Drugą grupę wygrał Saganty Dawid 3TT z 1T, drugie miejsce Kiszka Jakub z 3TT

Trzecią grupę wygrał Karcz Jakub z 2T,drugie miejsce Korzonek Bartosz 3t

Po rozegraniu partii „ pierwszy z pierwszej grupy z drugim z trzeciej grupy i z pierwszym z drugiej grupy’’ Utworzyli grupę A,

A ,, Drugi z pierwszej grupy z pierwszym z trzeciej grupy i z drugim z drugiej grupy” Utworzyli grupę B.

Grupę A wygrał Cierpich Oskar z 2T, drugie miejsce zajął Saganty Dawid z 3TT.

Grupę B po dwóch turach gdzie był remis, poprzez losowanie pierwsze miejsce zajął Woliszyn Oskar z 3TT , drugie Kiszka Jakub z 3TT.

O finał zagrali:

Pierwszy z grupy A zagrał z drugim z grupy B

(Cierpich Oskar z 2T, Kiszka Jakub z 3TT) 1 – 0

Drugi z grupy A zagrał z pierwszym z grupy B

( Saganty Dawid z 3TT, Woliszyn Oskar 3TT) 1 – 0


o 1i 2 miejsce (Saganty Dawid 3TT, Cierpich Oskar z 2T)  0 – 1

o 3i4 miejsce (Kiszka Jakub 3TT, Woliszyn Oskar z 3TT)    1 – 0

Gratulacje dla zwycięzcy i wszystkich uczestników za ambicję i sportową rywalizację.

Zawody zorganizowali i przeprowadzili:

                                                        mgr Krystian Heidenreich

                                                         mgr Arkadiusz Krawczyk 

IMG
IMG
IMG
IMG
IMG

    Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.

    Skip to content