Skip to content

Mechanik Motoshow 2014

10 maja na Placu Jana III Sobieskiego w Bytomiu będzie impreza dla wszystkich zainteresowanych mechaniką i wszystkim, co jeździ przy użyciu silników.

mechanik motoshow

Od 9-tej rano odbędą się pokazy sportowej jazdy samochodami (pokazy driftingu Auto Serwis Oriwol Oriwol Autosport oraz przyjaciele).

Widzowie będą mogli zobaczyć z bliska pojazdy rajdowe, sportowe oraz tuningowe, porozmawiać ze sportowymi kierowcami (z Automobilklubu Silesia), dowiedzieć się nowych rzeczy o wykorzystaniu i obsłudze pojazdów.

Podczas imprezy  można będzie zobaczyć kilka typów motocykli oraz porozmawiać z ich kierowcami – warto zobaczyć np. czym różni się motocykl szosowy od sportowego… Szczególnie w momencie planów zakupu swojego pierwszego motocykla. Ale ostrzegamy – łatwo zarazić się i zostać „motonitą”.

Do rzeczy niezwykłych zaliczyć można pokaz pracy silnika Wankla – to prawdziwa rzadkość w historii motoryzacji. W sobotę  demonstrowany będzie funkcjonujący silnik i jego przekroje – to zupełnie inna filozofia działania. Pracę Wankla można będzie porównać z powszechniej znanymi przykładami silników samochodowych. W budynku szkoły dotknąć i uruchomić można dwa legendarne silniki motocyklowe na tle plansz naturalnej wielkości: to Sokół 1000 i Harley-Davidson z 1914r (właśnie obchodzimy urodziny tego modelu H-D!).

Interesujący będzie również pokaz ratownictwa drogowego. Straż zaprezentuje, jak zachować się podczas wypadku samochodowego i pokaże możliwości specjalistycznego wyposażenia do wydobywania ofiar wypadków.

Swoich sił będzie można spróbować na naszym symulatorze jazdy (również w alko-goglach).

Warto będzie zobaczyć, dotknąć i poczuć klasykę polskiej motoryzacji: Warszawę i Syrenę. Zajmująca jest także replika Alfy Romeo z 1932r wykonana przez uczniów bytomskiego mechanika. Na imprezie pojawi się także najmocniejsza ciężarówka na świecie Scania V8, którą będzie można z bliska zobaczyć oraz zwiedzić wnętrze kabiny kierowcy.

Dla uczestników przewidziane są konkursy z emocjonującymi nagrodami (np. Drift Taxi, czyli przejażdżka na prawym fotelu jednego z driftowozów)- to naprawdę niezapomniane przeżycie!

Dodatkowo swoje ekspozycje będzie prezentować Toyota, Honda Dumnicki-Bytom oraz Niezależny Serwis Forda Bytom Nowy Dwór. Serdecznie zapraszamy!

    Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.

    Skip to content