Skip to content

Konkurs ortograficzny Trzy pokolenia

Organizatorzy miejskiego konkursu ortograficznego „Trzy Pokolenia” – Centrum Kształcenia Ustawicznego w Bytomiu i Bytomski Uniwersytet Trzeciego Wieku – dziękują uczniom Państwa szkoły za udział w tej imprezie, która łączy nie tylko sympatyków języka polskiego, ale też integruje pokolenia.
Impreza jest cykliczna i wpisała się już w kalendarz bytomskich przedsięwzięć kulturalnych i oświatowych. Patronat nad imprezą objął Prezydent Bytomia Damian Bartyla, a patronat honorowy Dziekan Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Rafał Molencki.
Do konkursu zgłoszonych zostało 100 uczestników reprezentujących wszystkie typy bytomskich szkół oraz grupa sympatyków CKU. W dyktandzie Trzy Pokolenia wzięli udział uczniowie z następujących placówek oświatowych: I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Smolenia, IV Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2: Gimnazjum i II Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego, V Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego im. Kamili Skolimowskiej, Zespół Szkół Usługowo – Rzemieślniczych ZSZ nr 7, Zespół Szkół nr 1, Zespół Szkół Administracyjno – Ekonomicznych i Ogólnokształcących, Państwowe Szkoły Budownictwa – Zespół Szkół, Zespół Szkół Mechaniczno – Elektronicznych, Technikum nr 4 im. Marii Skłodowskiej-Curie, Gimnazjum nr 7, Gimnazjum nr 2.

9 marca tego roku w konkursie ortograficznym Trzy Pokolenia zwyciężył Mikołaj Patalong z I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Smolenia i uzyskał tytuł Bytomskiego Mistrza Ortografii Polskiej 2016. Pierwszym Bytomskim Wicemistrzem Ortografii Polskiej został Jakub Kamiński uczeń gimnazjum w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Stefana Żeromskiego, a tytuł Drugiego Bytomskiego Wicemistrza Ortografii Polskiej 2016 wywalczył Krzysztof Czarnowus z IV Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego.
Równorzędne wyróżnienia w konkursie otrzymali: Bożena Gros z Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Paulina Kozioł z IV Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego, Szymon Zosgórnik z IV Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego, Krystyna Bialik z Centrum Kształcenia Ustawicznego, Aleksandra Piotrowska z Gimnazjum nr 7, Paulina Giertyczka z Gimnazjum nr 2.
Fundatorami statuetek – nagród głównych w konkursie byli: Prezydent Bytomia Damian Bartyla, Dyrektor CKU Ryszard Kłak i Dyrektor Naczelny Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu „Rozbark” Adrian Lipiński. Ortograficzni mistrzowie statuetki otrzymają 18 marca w Teatrze Tańca i Ruchu „Rozbark” podczas zamknięcia IX Bytomskiego Festiwalu Nauki i Sztuki.
Organizatorzy konkursu „Trzy Pokolenia” dziękują wszystkim uczestnikom ortograficznych zmagań oraz ich opiekunom – miłośnikom i sympatykom języka polskiego za udział w tym ciekawym projekcie, który łączy i integruje pokolenia.

    Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.

    Skip to content