Skip to content

I Śląskie Mistrzostwa w Pierwszej Pomocy

20 maja 2022r. uczniowie: Nicole Kabat, Kopeć Maciej, Piotr Pić i Przemysław Wałach reprezentowali naszą szkołę w I Śląskich Mistrzostwach w Pierwszej Pomocy. W zawodach wzięło udział 15 czteroosobowych drużyn złożonych z uczniów szkół ponadpodstawowych. Konkurs organizowała Ochotnicza Straż Pożarna w Bytomiu – Suchej Górze oraz Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu. Wydarzenie odbyło się w Sport Dolinie.

Drużyny musiały wykazać się znajomością przepisów i wytycznych Europejskiej Rady Resuscytacji, praktycznymi umiejętnościami postępowania w sytuacjach zagrażających życiu oraz świetną kondycją fizyczną.

Mimo iż nie zajęliśmy miejsca na podium możemy stwierdzić, że udział w tym wydarzeniu pozwolił naszym uczniom zdobyć nowe doświadczenie, a w przyszłości może pomóc w ratowaniu ludzkiego życia.

I Sl
I Śląskie Mistrzostwa w Pierwszej Pomocy ZSME Bytom

    Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.

    Skip to content