Skip to content

Ferie zimowe w Bytomiu

Piłka ręczna

Piłka ręczna codziennie poniedziałek – piątek 11,3o -13,30 oraz sobota 10,00-11,30 hala Strzelców Bytomskich.

 

Europejskie Centrum Wodniackie

W okresie ferii zimowych w godzinach od 10,00 do 20,00, zapraszamy dzieci i młodzież do skorzystania z naszego basenu w promocyjnych cenach:

3 zł jedna godzina basenowa

5 zł dwie godziny basenowe.

Dodatkowo zapraszamy na seans w grocie solno-jodowej w atrakcyjnej cenie: dzieci 4 zł  , dorośli 8 zł.

Europejskie Centrum Wodniackie
ul. Chorzowska 28 A
41-902 Bytom tel. / fax. (32) 282 22 21

 

Opera Śląska

22 stycznia (środa) godz. 16.00 – lekcja baletowa dla dzieci na sali baletowej – koszt 5 zł/os; prowadzenie Aneta Pająk-Cwojdzińska; opłata w kasie biletowej Opery Śląskiej.

Tematyka: Czym jest balet; baletki, baleriny, tutu i paczka; podstawy baletu oraz taneczne zabawy

23 stycznia (czwartek) godz. 16.00 – zajęcia wokalne dla dzieci na Sali szkoleniowej – koszt 5 zł/os; prowadzenie Oskar Zgoła; opłata w kasie biletowej Opery Śląskiej. Tematyka: Bawimy się śpiewająco.

Zapisy na zajęcia: Biuro Obsługi Widza tel. 32 396 68 53, e-mail: bow@opera-slaska.pl

Zwiedzanie Opery po wcześniejszym ustaleniu terminu Tel. 733 916 101

 

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież na cykl warsztatów i wspólne tworzenie w Centrum Sztuki Współczesnej Kronika.

Warsztaty twórcze odbędą się w ciągu czterech dni podczas ferii zimowych i będą dotyczyły wybranych dzieł znajdujących się na aktualnej wystawie. Będziemy projektować, malować, szyć i tworzyć kolaże wokół tematu stereotypów oraz ich odbioru przez młodego człowieka.

Harmonogram warsztatów:

21.01. (wtorek), 14:00-16:00
22.01. (środa), 14:00-16:00
23.01. (czwartek), 14:00-16:00
24.01. (piątek), 14:00-16:00

Zapisy na Ferie w Kronice pod nr tel. (32) 281 81 33 w terminie do 16.01.2020. Ilość miejsc ograniczona.

Koszt udziału w zajęciach: 1 zł od warsztatu.

 

XX ZIMOWA FERIADA ARTYSTYCZNA, 13 -24 STYCZNIA 2020 r. 
Bytomskie Centrum Kultury zaprasza na jubileuszową Feriadę warsztatów dla dzieci i młodzieży!!!

WARSZATY WOKALNE, 13-16 stycznia (od poniedziałku do czwartku); godz. 9.00-15.00
SPECIAL EDITION! TRENERKA PROSTO Z USA!!!

Fantastyczne zajęcia dla tych co kochają śpiew i muzykę. Trenerka zapozna z techniką pracy nad oddechem, dykcją oraz interpretacją piosenki. W prosty i ciekawy sposób zostaną pokazane nowoczesne techniki śpiewu stosowane przez największe gwiazdy muzyki. Dzięki nim można śpiewać z taką łatwością, jak mówimy. Uczestnicy pod kierunkiem instruktorki stworzą znakomity zespół wokalny. Jednym słowem: pasja, rozwijanie umiejętności wokalnych oraz integracja środowiska muzycznego. Warsztaty dla uczestników od 12 roku życia. Rodziców młodszych dzieci zainteresowanych udziałem w warsztatach prosimy o kontakt.

Prowadzenie: MARTA KOSARSKA – wokalistka, instrumentalistka, certyfikowany trener wokalny Europejskiego Centrum Edukacji Wokalnej z zakresu podstawowych narzędzi techniki SLS i IVA,
a także anatomii, fizjologii i higieny głosu oraz logopedii medialnej i artystycznej. Finalistka Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej w Toruniu. Trener wokalny i instrumentalny w autorskiej terenowej szkole artystycznej Jolly Mix School of Music w New York (USA). Uczestnik Voice Teacher Training, Recording, Production and Certification w New York Vocal Coaching Studio.
Miejsce: Sala Akwarium, koszt: 170 zł

WARSZTATY TANECZNE, 13-16 stycznia (od poniedziałku do czwartku); godz. 9.00-15.00
SPECIAL EDITION! TRENER – ZWYCIĘZCA PROGRAMU YOU CAN DANCE – Po prostu tańcz!

Podczas warsztatów uczestnicy wejdą w wyjątkowy świat tańca. Przełamując wewnętrzne bariery każdy będzie mógł odnaleźć własną drogę taneczną. Nowe umiejętności, nabyte pokłady energii pozwolą na uzewnętrznienie poprzez ruch własnych emocji. Nauka nowych technik tanecznych pozwoli na stworzenie oryginalnych choreografii do wybranych piosenek. Przed Wami 4 dni wspaniałej warsztatowej pracy nad techniką, choreografią i wyrazem artystycznym! Warsztaty dla uczestników od 12 roku życia. Rodziców młodszych dzieci zainteresowanych udziałem w warsztatach prosimy o kontakt.

Prowadzenie: MATEUSZ „Sobek” SOBECKO – tancerz, instruktor, choreograf. Zwycięzca  8. edycji programu You Can Dance – Po prostu Tańcz!  Człowiek, którego ambicja i ciężka praca doprowadziły do uczestnictwa w zawodach i mistrzostwach dużego formatu. Szkolił się w Los Angeles pod okiem znakomitych choreografów. W Nowym Jorku otrzymał stypendium w Broadway Dance Center.  Stworzył choreografie oraz występował w programach, takich jak:  You Can Dance – Po prostu tańcz!, Top Model, Jaka to melodia i w wielu innych.
Miejsce: Sala ToTu, koszt: 220 zł

WARSZTATY ZWIEŃCZY WSPÓLNY WYSTĘP ARTYSTYCZNY dnia 16 stycznia, który zostanie zarejestrowany i umieszczony na becekowym facebooku i youtube.

WARSZTATY „LABORATORIUM KREATYWNOŚCI” – KONSTRUOWANIE ROBOTÓW
20-23 stycznia (od poniedziałku do czwartku)
godz.10.00-12.00 (5-8 lat)
godz.12.30-14.30 (9-14 lat)
Zajęcia podczas których roboty ożywają w rękach najmłodszych. Dzieci zajmą się budową, projektowaniem oraz programowaniem robotów, wykorzystując do tego specjalne zestawy klocków LEGO® Mindstorm, wyposażone w czujniki ruchu, koloru i dźwięku. Logika, wyobraźnia wizualno-przestrzenna  to umiejętności, które dzieci nabędą podczas zajęć. Przez zabawę kształtowane są kompetencje i predyspozycje techniczne z pogranicza automatyki i informatyki. Rozwija się logiczne myślenie, twórcze rozwiązywanie problemów i koncentrację.
Prowadzenie: Centrum Społecznego Rozwoju specjalizujące się w prowadzeniu zajęć z projektowania, budowania i programowania robotów z elementami informatyki, matematyki i fizyki, skierowanymi do najmłodszych i nie tylko. Edukacja poprzez zabawę i kształtowanie predyspozycji technicznych u najmłodszych. Centrum Społecznego Rozwoju działa od 2012 roku pod marką ROBOKIDS.
Miejsce: Sala Antresola, koszt: 140 zł

WARSZTATY CAPOEIRY  –  „NA POGRANICZU SZTUKI WALKI I TAŃCA”
20-23 stycznia (od poniedziałku do czwartku)
godz.15.30-17.30 (7-19 lat)
Jedna z najbardziej spektakularnych sztuk walki wywodząca się z tradycji rytualnych tańców plemion afrykańskich i brazylijskich. Idealna propozycja dla tych, którzy szukają czegoś więcej niż klasycznych stylów tańca. Capoeira jest przede wszystkim tańcem dynamicznym. Podczas warsztatów uczestnicy nauczą się podstawowych ćwiczeń i zamaszystych ruchów. Istotą tej sztuki walki są elementy tańca, które wpływają na niezwykłą płynność i nieprzewidywalność, tzw. kopnięcie – atak i przejście. Capoeira ma wielu zwolenników; uważana jest  za jedną z najmodniejszych sztuk walki. Potyczki adeptów capoeiry są często zaskakujące i bardzo widowiskowe.
Prowadzenie: Bogusław Smyła  –  Bytomski  Klub Capoeira.
Miejsce: Sala Akwarium, koszt 90 zł

„ZIMOWE WARIACJE”  – CYKL 4 WARSZTATÓW
20 – 23 stycznia; godz.10.00 -13.00 (6-12 lat)
Koszt 4 warsztatów: 80 zł (UWAGA – nie ma możliwości wykupienia pojedynczych warsztatów)
ESKIMOSKA BIŻUTERIA
20 stycznia (poniedziałek); godz.10.00 -13.00
Podróż w polarne krainy półkuli północnej, gdzie żyją niezwykłe kreatywne ludy północy. Nie tylko budują z lodu swoje domy, ale także ze znalezionych w swoim środowisku życia materiałów rzeźbią
i tworzą biżuterię. Dzieci będą komponować  podobne ozdoby z wielu różnorodnych, naturalnych materiałów: koralików, drewienek, piór, imitacji kości, kamyków, sznurków i form z puchatych materiałów. Powstaną unikalne, inspirowane kulturą Inuitów naszyjniki i bransoletki. Uczestnicy doświadczą sztuki rękodzieła łącząc poszczególne elementy techniką szycia ręcznego.
Piękno i radość tworzenia!

LABIRYNT DLA ŚNIEGOWEJ KULI
21 stycznia (wtorek); godz.10.00-13.00
Wspólne działanie, czyli  zmontujemy labirynt od podstaw;  obmyślimy tor przeszkód, zaprojektujemy trasę do przejścia, wytniemy i zamontujemy poszczególne elementy. Czeka nas konstruowanie papierowych korytarzy i przejść dla szklanej wędrującej kuli. Zabawa rozbudza wyobraźnię i logiczne myślenie. Toczenie piłeczki przez własnoręcznie stworzony labirynt skupia uwagę i  uczy koncentracji.  Ale to zaledwie początek. Na uczestników czeka także zręcznościowa gra pingwinkowa i feriowy turniej bilboquet – gdzie dzieci wykonają własną zabawną, kolorową, kartonikową zabawkę. Wspólnie rozegrają na czas drużynowy turniej polegający na podrzucaniu i wyłapywaniu zamontowanej piłeczki  – głowy pingwina. Świetna zabawa!

ZWIERZAKOWE PODUSZECZKI
22 stycznia (środa); godz.10.00-13.00
Zima wcale nie musi oznaczać nudy i monotonii. Zainspirujemy się naturą. W świecie zimowej fauny znajdziemy mnóstwo ciekawych form i zaskakujących kolorów. A żeby było przytulnie, stworzymy tekstylne poduszki z wizerunkami zwierzaków z zimowych krain. Wyrysujemy i pokolorujemy je specjalnymi mazakami i pastelami do tkanin. Powstaną mięciutkie, bawełniane poduchy o kształtach pingwina, wieloryba, sowy, niedźwiedzia polarnego, ryby, lisa. Ach jak miło będzie się przytulić!

KALEJDOSKOP WIELKIEJ NIEDŹWIEDZICY
23 stycznia (czwartek); godz. 10.00-13.00
Każde dziecko będzie mogło poczuć się jak odkrywca nieznanych dotąd ciał niebieskich! Będziemy świadkami powstawania nowych konstelacji, widocznych tylko w ferie, na kalejdoskopowym niebie. Każdy wykona swój gwiazdozbiór. Będzie to interaktywna zabawka z foliową szybką, ruszającą się przy dotyku i gwiazdkami, księżycami, satelitami i planetami z błyszczącego pleksi w środku. Stworzymy interaktywną, mieniącą się w oczach zabawkę dotykową. Ostrzegamy: Gwiezdny Kalejdoskop wciąga do zabawy nie tylko dzieci!

Prowadzenie całego cyklu 4 warsztatów:  Joanna Chwastek  – grafik- ilustrator, instruktor teatralny. Prowadzi autorskie zajęcia plastyczno-teatralne i ruchowe.

„FERIADOWE SEANSE FILMOWE”
17 stycznia (piątek); godz. 11.00
TOY STORY 4 – film familijny, animacja, fantasy, komedia USA, 2019.
Chudy, Buzz i spółka wybierają się w zaskakującą podróż, podczas której poznają nowych przyjaciół, a także spotkają  starych. Razem wyruszają na poszukiwania zaginionej nowej zabawki, Sztućka. Świat w Toy Story opiera się na idei, że wszystko, co istnieje, ma jakiś cel, a celem zabawki jest przynosić radość dzieciom. Ten film sprawi frajdę zarówno dzieciom jak i dorosłym.
Miejsce: sala TOTU, bilet: 10 zł

24 stycznia (piątek); godz.11.00
RALPH DEMOLKA – film familijny, animacja, komedia USA, 2013.
Ralph na co dzień jest czarnym charakterem w grze komputerowej. Jednak w głębi duszy to miły i ciepły gość, mający po prostu dość swojej roboty, która nie zjednuje mu przyjaciół. Pewnego dnia postanawia udowodnić, że on też nadaje się na prawdziwego superbohatera. Zdeterminowany wyrusza w misję, aby zdobyć Medal Bohatera. Na swojej drodze spotka bardzo energiczną dziewczynkę – Wandelopę, która, podobnie jak on, jest odrzucona przez społeczność swojej gry. Gdy okoliczności zmuszą ich do współpracy, oboje odkryją, że istnieje coś znacznie cenniejszego niż wszystkie nagrody świata: prawdziwa przyjaźń. Magia animacji w kinie. Widowiskowa i niezwykle pouczająca przygoda.
Miejsce: sala TOTU, bilet: 10 zł

Serdecznie zapraszamy!  INFORMACJE i ZAPISY: Bytomskie Centrum Kultury, Pl. Karin Stanek 1, 41-902 Bytom
Kasa biletowa Beceku  tel. 32 3893109 w. 101   /  Sekretariat tel. 32 3893109 w. 100 (zapisy telefoniczne w godzinach pracy kasy biletowej 8.30-20.30 (pn-pt); 12.30 – 20.30 (sb-ndz)  i sekretariatu 8.00-16.00)
Zapisy e-mail: info@becek.pl  /  sekretariat@becek.pl – prosimy aby zgłoszenia zawierały: nazwę wybranych zajęć,  imię i nazwisko uczestnika, wiek oraz kontakt telefoniczny  do rodzica/opiekuna.

 

Bytomskie Towarzystwo Szermiercze

W okresie ferii zimowych organizujemy bezpłatne zajęcia dla wszystkich chętnych oraz naszych zawodników 4 razy w tygodniu od poniedziałku do czwartku od 17:15 – 19:00.

Na miejscu jak co roku w okresie ferii możliwość bezpłatnego wypożyczenia wyposażenia szermierczego.

Krzysztof Ćwioro – Wiceprezes Zarządu
Bytomskie Towarzystwo Szermiercze 41-902 Bytom ul. Strzelców Bytomskich 1/3
tel. +48 600316820, btsszerm@wp.pl www.szermierka.bytom.pl

 

Baśniowe rozgrywki – ferie zimowe w bibliotece.

14.01 i 21.01 godz. 12:00 – 13:30

Zajęcia literackie, prezentacje komputerowe, gry planszowe, warsztaty artystyczne oraz zagadki literackie dla dzieci spędzających ferie zimowe w mieście.

Wypożyczalnia Literatury dla Dzieci i Młodzieży MBP, Bytom, pl. Jana III Sobieskiego 3

„Spotkanie ze śnieżynką” – zajęcia literackie, plastyczne i edukacyjne dla dzieci spędzających ferie zimowe w mieście.

16.01 godz. 10:00 – 12:00: „Mrozem malowane”
23.01 godz. 10:00 – 12:00: „Biała magia”

Placówka Filialna Nr 1, Bytom-Szombierki, ul. Zakątek 20 (zajęcia tylko 16 lutego)

Placówka Filialna Nr 4, Bytom-Stroszek, ul. Hlonda 38

Placówka Filialna Nr 6, Łagiewniki, ul. Cyryla i Metodego 38 (zapisy)

Placówka Filialna Nr 12, Bytom-Rozbark, ul. Arki Bożka 21

Placówka Filialna Nr 20, Bytom-Sucha Góra, ul. Korczaka 1

Placówka Filialna Nr 22, Bytom-Miechowice, ul. Nickla 19

Placówka Filialna Nr 23, Bytom-Śródmieście, ul. Łużycka 12

 

Ferie w muzeum

Ferie zimowe – najwyższa pora odpocząć i nabrać sił przed kolejnym semestrem w szkole. Z tego powodu Muzeum Górnośląskie w Bytomiu przygotowało ofertę zabaw edukacyjnych i warsztatów plastycznych dla większych i mniejszych odkrywców. Nie zabraknie gier terenowych w przestrzeni wystaw czasowych – odkryjemy sekrety wilczych stad, poznamy w praktyce zawód archeologa i przeniesiemy się w czasie odkrywając jak dawniej radzono sobie bez prądu. Na wystawie stałej również będzie można wziąć udział w poszukiwaniach zaginionego koloru. Wszystko to w formie quizów, podchodów i zadań z tajemniczymi zagadkami. Dla tych, którzy lubią tworzyć również przygotowaliśmy bogatą ofertę warsztatów artystycznych i technicznych – dzieci i ich opiekunowie będą mieli możliwość spróbować swoich sił w malowaniu światłem i cieniem, w tworzeniu artystycznej mozaiki czy zimowych lampionów.

W tym roku podczas ferii zimowych obchodzić będziemy Dzień Babci i Dzień Dziadka. Z tego powodu zachęcamy do wspólnych, rodzinnych warsztatów 21 i 22 stycznia. Tym razem towarzyszyć nam będą seniorzy, z którymi wspólnie wykonamy artystyczne dzieła: kreponowe kwiaty dla babci i tajemniczą szkatułkę na różności dla dziadka.

Na zajęcia obowiązują zapisy w Dziale Edukacji, tel. 32 281 82 94 w.127.

Harmonogram ferii w MGB:

14.01.2020, godz. 11.00 (wtorek), Wilcze opowieści, prowadzi Zuzanna Orzeł. Wstęp: 10 zł

15.01.2020, godz. 11.00 (środa), Jak to działało?, prowadzi Magdalena Pospieszałowska. Wstęp: 10 zł

16.01.2020, godz. 11.00 (czwartek), W poszukiwaniu zaginionego koloru, prowadzi Marek Ryś. Wstęp: 10 zł

17.01. 2020, godz. 11.00 (piątek), Obrazy malowane światłem i cieniem, prowadzi Magdalena Pospieszałowska. Wstęp: 10 zł

18.01.2020, godz. 12.30 (sobota), Zimowe lampiony, prowadzi Zuzanna Orzeł.  Wstęp: 10 zł

21.01.2020, godz. 11.00 (wtorek), Krepinowe kwiaty dla babci, prowadzi Magdalena Pospieszałowska. Wstęp 10 zł

22.01.2020, godz. 11.00 (środa), Zrób to sam dla dziadka, prowadzi Marek Ryś. Wstęp 10 zł

23.01.2020, godz. 11.00 (czwartek), Tajemnice starego cmentarza, prowadzi Zuzanna Orzeł. Wstęp 10 zł

24.01.2020, godz. 11.00 (piątek), Mozaika, prowadzi Anna Rak. Wstęp 10 zł

25.01.2020, godz. 12.30 (sobota), Mały konstruktor, prowadzi Marek Ryś. Wstęp 10 zł

 

Ferie w Teatrze ROZBARK grupa młodsza

Teatr ROZBARK zaprasza dzieci na zajęcia w ramach projektu „Ferie w

Teatrze”!

 

Od 13 stycznia do 17 stycznia w Teatrze ROZBARK odbędą się zajęcia

taneczne i aktorskie skierowane do dzieci w wieku: 6-10 lat oraz 11-15

lat. Zajęcia odbywać będą się w trzech blokach (każdy blok to 60 min.),

każdego dnia w godzinach od 9.30 do 13.00. Całość warsztatów przebiegać

będzie w miłej i przyjemnej atmosferze motywującej do działania oraz

rozwoju osobistego. Przygotowane ćwiczenia będą miały charakter zabawy,

dzięki czemu uczestnicy zajęć będą mogli w nietypowy sposób spędzić

ferie zimowe.

Koszt udziału w zajęciach:

140 zł przedpłata do 23 grudnia (poniedziałek),

170 zł cena regularna od 24 grudnia (wtorek),

120 zł dla uczestników zajęć stałych Teatru ROZBARK.

Cena obejmuje udział w pięciodniowych warsztatach: 3 bloki zajęć

dziennie (3 x 60 min.). Brak możliwości udziału w pojedynczych

zajęciach.

Opłaty można dokonać poprzez sklep Teatru ROZBARK.

Zapisu dziecka oraz opłaty za zajęcia dokonać należy najpóźniej do 8

stycznia (środa).

Ograniczona liczba miejsc!

Informacji udzielamy pod numerem tel.:32 428 13 11 bądź drogą

elektroniczną: bow@teatrrozbark.pl

Dokumenty do pobrania: karta zgłoszenia oraz regulamin

 

Grupa młodsza 6-10 lat,

9.30 – 10.30 ZAJĘCIA TEATRALNO-AKTORSKIE | sala konferencyjna,

prowadzenie Agnieszka Gorzkiewicz,

Warsztaty skupiać się będą na działaniach aktorskich, muzycznych

(wokalno-impostacyjnych) oraz ruchowych (taneczno-rytmicznych). Celem

warsztatów będzie pobudzenie wyobraźni dzieci oraz poszerzenie spektrum

ich możliwości pracy z ciałem w szerokim jego ujęciu. Cielesność

przedstawiona będzie jako nośnik wewnętrznej emocjonalności, wyrażający

się poprzez ekspresję ruchową i głosową.

AGNIESZKA GORZKIEWICZ rocznik 1987. Aktorka teatralna i kabaretowa.

Współpracowała z Teatrem Współczesnym w Krakowie, Teatrem Nowym w Nowym

Sączu, Teatrem Bezpańskim oraz Teatrem Śląskim w Katowicach. Obecnie w

obsadzie spektakli „#vqrv”(Teatr Czwarta Scena/Teatr Śląski), „i

romanse” (reż. Katarzyna Kostrzewa/Teatr Czwarta Scena) oraz „Jestem

chłopczykiem znalezionym w stawie” (Stowarzyszenie Teatralne Dom z

Jaśkowic/Kwestia Kultury). Fascynuje ją studiowanie ludzkich zachowań i

postaw w sytuacjach granicznych. W trakcie treningu w Laboratorium

Meisnera: „Ja się cały czas uczę. Bez przerwy”. Instruktor artystyczny

dzieci i młodzieży. W latach 2012/2013 współorganizowała i prowadziła

akcję „Bona mówi dzieciom Tak” w Krakowie. Akcja miała na celu

popularyzowanie wartościowej literatury dla dzieci poprzez teatr i

zabawę. Zainteresowana rozwojem teatru amatorskiego i terapeutyczną

funkcją teatru.

 

10.45 – 11.45 ZAJĘCIA Z TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO | studio A, prowadzenie

Daria Dąbrowicz,

Warsztaty skupiać się będą na szeroko rozumianych działaniach

fizycznych, do których zaliczyć można naukę choreografii tanecznych oraz

improwizacji ruchowej, uzupełnione o elementy zadań aktorskich. Zajęcia

skupiają się na rozwijaniu kreatywności w działaniach grupowych, jak i

indywidualnych. Dzięki nauce o świadomości ciała prowadzący postara się

obudzić drzemiący w uczestnikach potencjał, który przyczyni się do

rozwoju ich osobowości oraz umiejętności niezbędnych w lepszym

funkcjonowaniu w społeczeństwie, takich jak: empatia, kreatywność,

współpraca w grupie oraz łatwiejsza komunikacja. Wszystkie te ćwiczenia

oscylować będą wokół formy energicznej zabawy pobudzającej do

otwartości, spontaniczności oraz przekraczania własnych barier.

Wszystkie one dążyć będą także do ukazania ciała jako spektrum

niezliczonych możliwości oraz jako narzędzie o ogromnym potencjale.

 

DARIA DĄBROWICZ tancerka, choreograf z wieloletnim stażem. Swoją

przygodę z tańcem zaczynała od najmłodszych lat. Szkoliła się

uczęszczając na regularne lekcje oraz warsztaty do wielu polskich i

zagranicznych tancerzy m.in: Jurij Zurajew, Damilola Odusote, Iwona

Tchórzewska, Grzegorz Molo Moczko, Gabriel Francissco, Mateusz Sobecko i

wielu innych. Startując w różnych konkursach tanecznych, zdobywała

liczne miejsca na podium, tytuły oraz mistrzostwa polski. Następnie

wyjechała na 2 lata do Łodzi, aby tam kształcić się w technice tańca

klasycznego oraz contemporary pod okiem światowych tancerzy również

Teatru Wielkiego (Wojciech Domagała, Paulina Sałek, Alexandr

Azarkevitch), a także w technice tańca jazzowego u Elżbiety Brody oraz

Amelii Aurory. Obecnie specjalizuje się w stylach tanecznych: hip-hop (w

tym locking, vacking, vouge, breakdance, dancehall, lirycal hip-hop, new

age), jazz, modern jazz oraz tańcu współczesnym. Na swoim koncie ma

przygotowanie kilku własnych spektakli tanecznych (m.in. „Codzienność”).

Na co dzień uczy tańca oraz sama występuje w Rewii Tanecznej Maraquja.

Wystąpiła również w licznych programach np. „Jaka to melodia”, „De

Facto”, w filmie „Bangistan” jako tancerka, a także w kilku teledyskach

polskich artystów. Ponadto, występuje podczas koncertów u boku polskich

i zagranicznych gwiazd (m.in.: koncert Top Stars Festival 2016, Disco

Attack, Festival Kings Of Hardstyle, Disco Polo Festival, Millenium

Festival, 90’s Superstars Festival i wiele innych).

 

12.00 – 13.00 ZAJĘCIA Z HIP HOPU | studio C, prowadzenie Paweł Szlinger,

Hip-hop to tzw. „taniec ulicy”, w którym przede wszystkim chodzi o

wyłączenie ograniczeń w ciele oraz swobodne poruszanie się w rytm muzyki

hip-hop i r&b. Uczestnicy oprócz nauki choreografii poznają wszelkie

odmiany hip-hopu, będą uczyć się koordynacji oraz technik

rozluźniających ciało.

 

PAWEŁ SZLINGER swoje pierwsze medale i wyróżnienia taneczne zdobył wraz

z grupą hip-hopową „PRO” (Zabrze). Szkolił się pod okiem takich tancerzy

jak: Arkadiusz Franczak, Iwona Tchórzewska, Paweł Gajos, Konrad

Dąbrowski, Mateusz Sobecko. Od 21 roku życia uczęszczał do Studium

Wokalno-Baletowego w Gliwicach, skąd przeniósł się do Państwowej Wyższej

Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, na Wydział Teatru

Tańca w Bytomiu. W czasie swojej dotychczasowej edukacji uczestniczył

m.in. w zajęciach z baletu, tańca współczesnego, improwizacji, contact

improvisation oraz jogi, z takimi wykładowcami i pedagogami gościnnymi

jak: Jacek Łumiński, Louise Frank, Janusz Skubaczkowski, Sylwia

Hefczyńska-Lewandowska, Sharon Reshef, Eva Lackova, Mikołaj Karczewski,

Tomek Wesołowski, Katarzyna Gruca, Sebastian Zajkowski. Brał udział w

wielu produkcjach tanecznych oraz eventach, takich jak występ w

teledysku ArQue, oprawa taneczna nocy sylwestrowej 2013/2014 dla

telewizji TVP, liczne spektakle taneczne i dramatyczne na deskach

teatrów we Wrocławiu, Krakowie, Białymstoku, Bytomiu, Poznaniu.

Uczestnik warsztatów tanecznych na Malcie w programie „You Can Dance –

po prostu tańcz” w 2016 roku.

 

 

Ferie w teatrze ROZBARK grupa starsza

Teatr ROZBARK zaprasza dzieci na zajęcia w ramach projektu „Ferie w

Teatrze”!

 

Od 13 stycznia do 17 stycznia w Teatrze ROZBARK odbędą się zajęcia

taneczne i aktorskie skierowane do dzieci w wieku: 6-10 lat oraz 11-15

lat. Zajęcia odbywać będą się w trzech blokach (każdy blok to 60 min.),

każdego dnia w godzinach od 9.30 do 13.00. Całość warsztatów przebiegać

będzie w miłej i przyjemnej atmosferze motywującej do działania oraz

rozwoju osobistego. Przygotowane ćwiczenia będą miały charakter zabawy,

dzięki czemu uczestnicy zajęć będą mogli w nietypowy sposób spędzić

ferie zimowe.

 

Koszt udziału w zajęciach:

 

140 zł przedpłata do 23 grudnia (poniedziałek),

170 zł cena regularna od 24 grudnia (wtorek),

120 zł dla uczestników zajęć stałych Teatru ROZBARK.

Cena obejmuje udział w pięciodniowych warsztatach: 3 bloki zajęć

dziennie (3 x 60 min.). Brak możliwości udziału w pojedynczych

zajęciach.

Opłaty można dokonać poprzez sklep Teatru ROZBARK.

 

Zapisu dziecka oraz opłaty za zajęcia dokonać należy najpóźniej do 8

stycznia (środa).

Ograniczona liczba miejsc!

Informacji udzialmy pod numerem tel.:32 428 13 11 bądź drogą

elektroniczną: bow@teatrrozbark.pl

Dokumenty do pobrania: karta zgłoszenia oraz regulamin

 

Grupa starsza 11-15 lat:

9.30 – 10.30 ZAJĘCIA Z TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO | studio A, prowadzenie Daria

Dąbrowicz,

Warsztaty skupiać się będą na szeroko rozumianych działaniach

fizycznych, do których zaliczyć można naukę choreografii tanecznych oraz

improwizacji ruchowej, uzupełnione o elementy zadań aktorskich. Zajęcia

skupiają się na rozwijaniu kreatywności w działaniach grupowych, jak i

indywidualnych. Dzięki nauce o świadomości ciała prowadzący postara się

obudzić drzemiący w uczestnikach potencjał, który przyczyni się do

rozwoju ich osobowości oraz umiejętności niezbędnych w lepszym

funkcjonowaniu w społeczeństwie, takich jak: empatia, kreatywność,

współpraca w grupie oraz łatwiejsza komunikacja. Wszystkie te ćwiczenia

oscylować będą wokół formy energicznej zabawy pobudzającej do

otwartości, spontaniczności oraz przekraczania własnych barier.

Wszystkie one dążyć będą także do ukazania ciała jako spektrum

niezliczonych możliwości oraz jako narzędzie o ogromnym potencjale.

 

 

10.45 – 11.45 ZAJĘCIA Z HIP HOPU | studio C, prowadzenie Paweł Szlinger,

Hip-hop to tzw. „taniec ulicy”, w którym przede wszystkim chodzi o

wyłączenie ograniczeń w ciele oraz swobodne poruszanie się w rytm muzyki

hip-hop i r&b. Uczestnicy oprócz nauki choreografii poznają wszelkie

odmiany hip-hopu, będą uczyć się koordynacji oraz technik

rozluźniających ciało.

 

12.00 – 13.00 ZAJĘCIA TEATRALNO-AKTORSKIE | sala konferencyjna,

prowadzenie Agnieszka Gorzkiewicz,

Warsztaty skupiać się będą na działaniach aktorskich, muzycznych

(wokalno-impostacyjnych) oraz ruchowych (taneczno-rytmicznych). Celem

warsztatów będzie pobudzenie wyobraźni dzieci oraz poszerzenie spektrum

ich możliwości pracy z ciałem w szerokim jego ujęciu. Cielesność

przedstawiona będzie jako nośnik wewnętrznej emocjonalności, wyrażający

się poprzez ekspresję ruchową i głosową.

 

AGNIESZKA KŁOSIŃSKA

Dział Organizacji

 

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK / ROZBARK Dance and Movement

Theatre

in Bytom

ul. W. Kilara 29 / 29 Kilara Street

41-902 Bytom, Poland

tel.: +48 32 428 13 11

 

www.teatrrozbark.pl

 

 

Klub Spółdzielczy „Relaks” BSMieszkaniowej  ul. Zabrzańska 78, tel (32) 281-20-37

 

PÓŁKOLONIE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

w wieku od 6 do 17 lat
13.01.2020 – 24.01.2020

2 turnusy 5 dniowe
koszt 260,00 /turnus
W programie:

wycieczki krajoznawcze i rekreacyjne , kulig
sale zabaw, Jump Word ,
kino, teatr
zajęcia sportowe,
muzyczne, edukacyjne, kulturalne
jeden ciepły posiłek
OGNISKO PRZEDSZKOLNE

dzieci w wieku od 3 lat do 5 lat
od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 16:00
ŚWIETLICA „PRZYTULANÓW”

dzieci i młodzież w wieku od 6 lat do 15 lat
od poniedziałku do piątku w godz. od 14:00 do 18:00
KOREPETYCJE

z języka angielskiego, matematyki, chemii, fizyki,
szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła średnia – terminy do uzgodnienia
SEKCJA SZACHOWA

poniedziałek od 16:00 – 17:30 dzieci, młodzież
od 17:30 – 20:00 dorośli
piątek od 16:00 – 20:00 dorośli
OGNISKO MUZYCZNE

Nauka gry na gitarze, pianinie /zajęcia grupowe i indywidualne/
Zajęcia wokalne – wtorek
SEKCJA PLASTYCZNA

dzieci, młodzież szkolna – poniedziałek , środa , czwartek , piątek od 14:00 do 18:00
dorośli – wtorek od 13:00 do 18:00
WARSZTATY RZEŹBIARSKIE

poniedziałek 15:00 do 19:00
KURS PISANIA IKON

czwartek
ZAJĘCIA TANECZNE /hip – hop/

dzieci w wieku od 4 – 6 lat środa 15:30 – 16.30
od 7 – 9 lat środa 16:30 – 18:00
młodzież w wieku od 10 – 11 lat czwartek 17:00 – 18:30
od 12 – 18 lat czwartek 18:30 – 20:00
GIMNASTYKA DLA SENIORA /rehabilitantka/

poniedziałek, piątek 17:15
ZUMBA

poniedziałek, piątek 19.00
TENIS STOŁOWY

od poniedziałku do piątku od 17.00 /rezerwacja/
KLUB SENIORA

poniedziałek od 14.00 – 16.00
czwartek od 12.00 – 14.00
BIBLIOTEKA

od poniedziałku do piątku od godz. 14.00 do 18.00

    Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.

    Skip to content