Skip to content

Dzień Dawcy Szpiku 2012 w Ski Dolinie Dolomity

28 października 2012 r. Właśnie w tym dniu uczniowie Naszej Szkoły wzięli udział w akcji zorganizowanej przez Fundację DKMS, która od dawna ma jedną misję: znalezienie jak największej liczby dawców dla tych, którzy chorują na białaczkę. Fundacja DKMS Polska zarejestrowana została 28 listopada 2008 roku, jako niezależna organizacja typu non-profit. Oficjalne rozpoczęcie działalności datujemy na 25 lutego 2009 roku.DKMS Polska otrzymuje wsparcie oraz bazuje na doświadczeniu DKMS Niemcy. W ciągu 3 lat DKMS Polska stała się największą w Polsce bazą dawców komórek macierzystych:

Już ponad 5000 wolontariuszy pomagało fundacji, w tym właśnie 24 naszych uczniów:

– z klasy 1t2: Oskar Gacki, Adrian Cieślak, Bartosz Koterwa, Bartosz Jarząbek, Maciej Swoboda, Jakub Dancewicz, Grzegorz Barakowski, Daniel Ostafin, Mateusz Szeliga oraz Patryk Penkin;

– z klasy 1t1: Dominik Kuczera, Mateusz Janowski, Mariusz Gościński, Radosław Pawlak; – z klasy 2t1: Jakub Jaskulski, Michał Glomb, Mateusz Jankowski, Rafał Szczepanik, Kamil Nowacki,

Paweł Waniek; – z klasy 4t1: Mateusz Wal, Sebastian Stachurski, Dawid Konopnicki, Paweł Skorzec. Więcej informacji na temat fundacji można uzyskać na stronie internetowej: http://www.dkms.pl.

Serdeczne dzięki!

    Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.

    Skip to content