Twoja decyzja!

W naszej szkole na pewno odkryjesz w sobie mechanika i kierowcę - mamy gwarancję pracy i pewność wysokich zarobków naszych uczniów!

Twoja wiedza!

Darmowe prawo jazdy - możesz nauczyć się jazdy na naszej Toyocie Yaris - ale masz także nieograniczony czas korzystania z symulatora jazdy.

Twoja super szkoła!

Posiadamy warszawę, syrenę oraz zbudowane przez uczniów samochodówki - Nestor (kopia Alfy Romeo Spider 1932) oraz dwa buggy (terenowe rurowce).

Twoja kariera!

W naszej szkole sam budujesz pojazdy - i sam z nich korzystasz! Bądź oryginalny!

Twoja super szkoła!

W naszej szkole przygotujemy Cię do egzaminów (mamy najwyższą zdawalność na Śląsku!). A wyszalejesz się na szkolnych imprezach...

 

Technik chłodnictwa i klimatyzacji w Technikum nr 3

TECHNIK CHŁODNICTWA I KLIMATYZACJI

technik chłodnictwa i klimatyzacji

Z uwagi na duży obszar branżowy działań technika chłodnictwa i klimatyzacji uczeń w technikum poznaje wiele zagadnień z zakresu elektrotechniki, termodynamiki technicznej, automatyki, hydrauliki, pneumatyki, materiałoznawstwa, łączenia różnych materiałów odpowiednimi metodami, stosowania i eksploatacji czynników chłodniczych, pomiarów, tworzenia i odczytywania rysunków technicznych, projektowanie prostych obiektów technicznych oraz sporządzanie dokumentacji konstrukcyjnej urządzeń chłodniczych lub klimatyzacyjnych, a ponadto kosztorysowania planowanych usług i języka obcego zawodowego ukierunkowanego branżowo.

Trudno wymienić dziedzinę, w której nie stosuje się obecnie regulowania temperatury maszyn, pomieszczeń lub produktów. Wciąż rośnie liczba zastosowań. Wszystkie urządzenia chłodzące i klimatyzacyjne wymagają właściwego zaprojektowania, wyprodukowania, doboru do potrzeb, specjalistycznego montażu, uruchomienia, regulacji, konserwacji i wreszcie wymiany. To są niegasnące potrzeby. W związku z tym branża chłodnicza i klimatyzacyjna rozwijają się jak nigdy dotąd i potrzebuje coraz więcej wykwalifikowanych specjalistów. Brak specjalistów kształtuje wysokości wynagrodzeń.

Technik chłodnictwa i klimatyzacji może pracować na wiele sposobów i w różnych środowiskach. Może pracować jako samodzielny specjalista lub członek większego zespołu, jako monter zakładowy składający i kompletujący urządzenia w bazie lub jako instalator pracujący u klienta. Może zajmować się planowaniem, projektowaniem zespołów urządzeń i układów stosownym, do bardzo szczególnych potrzeb lub wykonywaniem montażu przygotowanych urządzeń chłodniczych i klimatyzacyjnych albo ich serwisowaniem. Ta praca wyróżnia się dużą różnorodnością. Mogą czekać Cię długie ale dochodowe wyjazdy do klientów. Możesz też pracować w hurtowni, sklepie, fabryce produkującej urządzenia klimatyzacyjne i chłodnicze. Będziesz mógł się specjalizować w różnych obszarach branży (urządzenia AGD, urządzenia chłodzące w sklepach, urządzenia i instalacje komór chłodniczych, klimatyzacja pojazdów osobowych i ciężarowych, wentylacja i klimatyzacja pomieszczeń mieszkalnych i biurowych i przemysłowych) i pracować w różnych obszarach gospodarki (usługi, produkcja, handel, transport). Będziesz łączył swoją wiedzę z zakresu elektrotechniki i termodynamiki z umiejętnościami złotej rączki – montera maszyn i urządzeń. Jest to ciekawa i wciągająca praca wymagająca ludzi lubiących wyzwania.

    Zapisz się! Praca i wypłata!