Dyktando Święto Niepodległości

Z okazji zbliżającej się rocznicy odzyskania Niepodległości organizujemy I Ogólnopolskie Dyktando na Święto Niepodległości , które przybierze najbezpieczniejszą obecnie formę, czyli odbędzie się za pośrednictwem Internetu.

Ideą tego wydarzenia jest wykazanie się znajomością języka polskiego, a także zbiórka środków przeznaczonych na cel charytatywny lub społeczny.

Im większa liczba osób dołączy do akcji, czyli rozwiąże Dyktando w dniu 11 listopada 2020 r., tym większa pomoc trafi do potrzebujących. Maksymalnie przekazane może zostać wsparcie w wysokości aż 10 tysięcy złotych!


Wzięcie udziału w I Ogólnopolskim Dyktandzie na Święto Niepodległości jest bezpłatne , a każdy uczestnik to jedna złotówka przekazana przez organizatora na wybrany cel.

Każdy może zgłosić ważny dla niego cel społeczny lub charytatywny. Może to być np. wsparcie chorej osoby, albo zakup komputerów do zdalnej nauki dla dzieci z ubogich rodzin. O tym, kto otrzyma zebrane środki, podejmą decyzję uczestnicy Dyktanda w drodze głosowania . Każdy, kto napisze Ogólnopolskie Dyktando na Święto Niepodległości w dniu 11 listopada 2020 r., będzie dysponował 1 głosem. Osoby, które uzyskają w dyktandzie najlepsze rezultaty , będą dysponowały zwiększoną siłą głosu – tym samym będą posiadały większy wpływ na wynik głosowania.

Do udziału w Ogólnopolskim Dyktandzie na Święto Niepodległości gorąco zachęcamy nie tylko osoby dorosłe , ale również uczniów szkół podstawowych i średnich . Za przygotowanie treści dyktand, dopasowanych do wieku uczestników, odpowiadają wybitni językoznawcy, m.in. prof. dr hab. Tadeusz Zgółka , wiceprzewodniczący Rady Języka Polskiego oraz prof. dr hab. Mariusz Rutkowski z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Zapisać się na dyktando oraz zgłosić cel społeczny lub charytatywny można na stronie: [ https://dyktanda.pl/dyktando-na-swieto-niepodleglosci | https://dyktanda.pl/dyktando-na-swieto-niepodleglosci ]

Pokażmy w tym szczególnym dniu ducha patriotyzmu i wspólnie pomóżmy potrzebującym!
Do zobaczenia na Dyktanda.pl
Zespół Dyktanda.pl

    Zapisz się! Praca i wypłata!